Vreselijk nieuws voor het Nederlands elftal: Zou een prominente plek krijgen op het WK

Waardeloos nieuws voor Xavi Simons en het Nederlands elftal. In de wedstrijd tussen Wolverhampton Wanderers en Tottenham Hotspur heeft de 23-jarige aanvallende middenvelder namelijk een zware blessure opgelopen. Hij mist hierdoor het WK van aankomende zomer dat gespeeld word in Noord-Amerika, Canada en Mexico.
‘Ze zeggen dat het leven wreed kan zijn en vandaag voelt het ook zo. Mijn seizoen is abrupt tot een einde gekomen en ik probeer het nog te verwerken. Eerlijk gezegd ben ik er kapot van. Niets ervan voelt logisch. Alles wat ik wilde was vechten voor mijn team en nu is die mogelijkheid me afgenomen, samen met het WK. De kans om mijn land te vertegenwoordigen deze zomer is weg’, zo schreef Simons op zijn eigen Instagram.
De BBC weet dat de blessure van de Oranje-international op een vervelend moment komt. ‘De Nederlandse aanvallende middenvelder Xavi Simons heeft gezegd dat hij “diepbedroefd” is nadat hij door een knieblessure de rest van het seizoen en het WK van deze zomer moet missen voor het tegen degradatie strijdende Tottenham’, zo valt te lezen. ‘De blessure van Simons komt op een moment dat Spurs vecht tegen handhaving in de Premier League.’ The Guardian spreekt van een ‘vreselijke klap’. ‘Zijn verdriet wordt nog versterkt door het feit dat hij deze zomer niet voor Nederland kan spelen op het WK. Het is een vreselijke klap voor hem en de club, waarvan de nieuwe manager, Roberto De Zerbi, rekende op de creativiteit van de 23-jarige in de strijd tegen degradatie.’
“Geen WK voor 23-jarige Xavi Simons”
Sky Sports zag dat Simons een belangrijke rol zou gaan spelen onder de nieuwe manager De Zerbi. ‘Xavi Simons is “diepbedroefd” nadat hij voor de rest van dit seizoen en het WK is uitgeschakeld, een enorme klap voor de handhavingskansen van Tottenham. De Nederlandse spelmaker Simons ging in de 58e minuut van de 1-0 overwinning op Wolves zaterdag geblesseerd naar de grond, terwijl hij zijn rechterknie vasthield. De angst voor een mogelijke kruisbandblessure nam toe’, zo valt te lezen.
You’ll come back stronger, Xavi
#NothingLikeOranje pic.twitter.com/q6zXN4ZI1B
— OnsOranje (@OnsOranje) April 27, 2026
‘Hoewel Spurs-trainer Roberto De Zerbi in de kleedkamer erkende dat Simons zich “beter” voelde na de eerste competitiewinst in 16 wedstrijden, zal hij met een ernstige knieblessure een lange tijd aan de kant staan. De afwezigheid van de voor 52 miljoen pond aangetrokken aanvaller Simons is een flinke klap voor Tottenham en De Zerbi’, luidt de conclusie. The Athletic had een grote rol verwacht voor Simons op het WK aankomende zomer na zijn goede prestaties bij Tottenham de laatste tijd. ‘Simons is een van de weinige spelers in deze selectie die in staat is nauwkeurige passes te geven’, doelt het medium op zijn assist tegen Brighton & Hove Albion.
We can confirm that Xavi Simons has ruptured the Anterior Cruciate Ligament (ACL) in his right knee.
The 23-year-old suffered the injury during the second half of our Premier League fixture at Wolverhampton Wanderers on Saturday.
Xavi will undergo surgery in the coming weeks… pic.twitter.com/FUEf5VrZnx
— Tottenham Hotspur (@SpursOfficial) April 27, 2026
The post Vreselijk nieuws voor het Nederlands elftal: Zou een prominente plek krijgen op het WK appeared first on Voetbal4U.


